Nyíregyháza állatkert belépő árak 2019 karaoke

szegedi-városi-könyvtár
March 18, 2021, 6:36 am
  1. Paradicsom
  2. Paradicsom ültetése magról erkélyen
  3. Hortenzia ültetése

A paradicsom az egyik legnépszerűbb zöldség a kiskert tulajdonosok körében, és szinte nincs olyan kertész, aki ne ültetne legalább néhány tövet minden évben a kertbe. Nem szükséges azonban mindig vetőmagot vásárolnunk az ültetéshez, mert saját magunk is előállíthatjuk őket otthon. Így biztosan olyan paradicsomfajtáink lesznek majd, amelyeket szeretünk, és szívesen fogyasztunk. Ezt a módszert hívjuk magfogásnak. Bizonyára mindenkinek van kedvenc paradicsomfajtája, nem biztos azonban, hogy mindig megtaláljuk majd a vetőmagját a boltokban, ugyanakkor a folyamatos vetőmag vásárlás nem olcsó mulatság. Létezik ezzel szemben egy nagyon egyszerű módszer, amellyel megmenthetjük kedvelt fajtánk, vagy fajtáink magját. A paradicsom magfogását könnyedén elvégezhetjük otthon, és mivel a paradicsom egy öntermékenyülő zöldség, érdemes több fajtát is elültetnünk egyszerre, így biztosan lesz miből válogatnunk. A magfogás egyik legnagyobb előnye, hogy így biztosan olyan fajták lesznek majd a kertünkben, amelyek szeretik az adott terület talaját és klímáját is.

Paradicsom

Első lépésként vágja félbe a paradicsomot. Egy tál felett dörzsölje össze a két paradicsom felet úgy, hogy a magok és a húsa leváljanak a paradicsom héjáról. Ezek után két lehetőség közül választhat, ami a további eljárást illeti. Az első, hogy kiszedegeti a paradicsom magjait a húsából, egy papírtörlőre helyezi, és megszárítja. Ha a kertbe ülteti ezeket a magokat, eltarthat egy kis ideig, amíg csírázni kezdenek. Ennek oka a magokon található külső réteg, ami meggátolja a gyors csírázást. Ezt a réteget a növénynek saját maga kell áttörnie csírázás előtt. Másik opció, ha Ön távolítja el a csírázást késleltető réteget a magokról. Ennek módja, hogy egy üvegbe helyezi a magokat a paradicsom húsával együtt, és feltölti vízzel. Helyezze az üveget meleg helyre három napra. Naponta egyszer keverje át az üvegben lévő folyadékot. Figyeljen, hogy ne lépje át a három napot, különben a magok elkezdenek kicsírázni. Ezután az erjesztési folyamat után szűrje le a folyadékot, öntse fel újra tiszta vízzel, majd keverje meg óvatosan.

Ily módon az uborkát hatékonyan termeszthetjük magaságyban, növényládákban, illetve kis alapterületű veteményesben is. Az uborka felfuttatásának előkészítése 1. Válasszunk egy megfelelő ültetőládát és támrendszert Az uborka függőlegesen való felfuttatásához szükségünk lesz egy kb. 30 cm mély és ugyanolyan széles ültetőládára. Jó, ha tudjuk, hogy a különböző uborkafajták mérete, növekedése eltér. Vannak magasan felfutó fajták, míg alacsonyabb, bokros növekedésűek is. 2. Válasszunk egy megfelelő futtatót Az uborka indás szárainak megfelelő futtatóra lesz szükségük. Ez lehet drótháló, kerti háló vagy rácsos futtató. A futtatórács magassága ne haladja meg a 180 cm-t. A legideálisabb, ha 150 és 180 cm között van a magassága. Legyen stabil, hogy ne dőlhessen el. A rácsozat alja legalább 15 cm-re legyen a talajtól. Ez megkönnyíti a gyomlálást és az uborka gondozását. A legjobb, ha a futtatót a kert hátsó részében helyezzük el, így a kifejlett indák és lombozat nem fogják árnyékolni a többi növényt.

Paradicsom ültetése magról erkélyen

Amikor ez megtörtént, ne várjunk tovább, mert a magok csírázásnak indulnak. Lassan és óvatosan öntsük le a vizet, a gyümölcshúst, és a vízfelszínen lebegő magokat a víz aljára süllyedt magokról. Érdemes többször is leöblíteni az egészséges magokat, majd szűrőben folyóvízzel lemosni őket, és ezt addig ismételni, amíg teljesen tiszták nem lesznek. Ezután kezdődhet a szárítás, amit a legegyszerűbben úgy kivitelezhetünk ha egy rétegben papírtányérra, vagy papírtálcára tesszük a magokat. Figyeljünk arra, hogy ne használjunk papírszalvétát, mert hozzáragadhatanak a magok, a száradás közben pedig érdemes többször is megrázogatnunk a tálcát, hogy elkerüljük a magok összetapadását. Ha a magok megszáradtak öntsük őket papírzacskókba. Fontos, hogy mindig száraz, hűvös és sötét helyen tároljuk őket, így ugyanis sokkal tovább megőrizhetik a csíraképességüket. A papírzacskókat ne felejtsük el pontos felirattal ellátni, amin mindig szerepeljen a fajta neve, a magfogás éve, illetve azt is érdemes felírni rá, hogy determinált, vagy folytonnövő fajtáról van-e szó.

  1. Paradicsom ültetése magról
  2. Böhler szerszámacél katalógus
  3. Koktél paradicsom ültetése magról

Ízletes, s ráadásul mutatós paradicsomot szeretne termeszteni erkélyén? Önnek nem lesz nehéz feladata, hiszen csak egy kis odafigyelést, és gondoskodást vár el ez a növény. Hogyan történik a paradicsom ültetése (vetése) magról? Vegyük sorra a lépéseit! 1. Szerezzen be olyan paradicsom fajta magokat, melyek az Ön elvárásainak a legjobban megfelelnek! Mindenképp ügyeljen arra, hogy fémzárolt vetőmagot vegyen, mivel ez ellenőrzött minőségű. 2. A magvakat olyan edénybe vesse el, amiben kb. 6 cm a földréteg vastagsága. Az edény megtöltéséhez nyugodtan használhat virágföldet, de beszerezhető palántaföld is erre a célra. Mindenképp meleg helyen tartsa magvetését, és kelésig rendszeresen öntözze. Ügyeljen arra, hogy ne öntözze túl a magvetést, és arra is, hogy ne száradjon ki a talaj! A vetést célszerű üveglappal takarni a párás környezet biztosítása érdekében. Ilyenkor szellőztetés szükséges, az üveglapot rendszeresen vegye le a magvetésekről, majd helyezze vissza őket! 3. A kis magoncokat 2 hét múlva tűzdelje kilyukasztott aljú műanyag pohárba (pl.

Hortenzia ültetése

A magfogás első és legfontosabb lépése mindig a megfelelő növény és termés kiválasztása. Mindig egészséges, teljesen érett egyedeket válasszunk, torz, beteg bogyókból soha ne fogjunk magot. Ezt követően vágjuk félbe a paradicsomokat és kanalazzuk ki a magokat, amelyek a kocsonyás paradicsomhúsban vannak. A magvakat tegyük pohárba és öntsünk rájuk vizet. Természetesen minden fajtát tegyünk külön pohárba, és mindig címkézzük fel őket, hogy tudjuk melyikben mely fajták vannak. A poharak száját fedjük le papírszalvétával, rögzítsuk befőttes gumival, és tegyük őket meleg helyre. Így biztosíthatjuk a levegő átjárását, de a rovarokat és a port is távol tarthatjuk a pohártól. Hagyjuk így a magokat addig, amíg el nem indul az erjedés, ilyenkor ugyanis lebomlanak a csírázás gátló anyagok és különválik a paradicsom kocsonyás burka a magoktól. A magok többsége a pohár fenekére süllyed majd, míg a gyümölcshús feljön a víz tetejére. Azok a magok, amelyek feljönnek a víz felszínére, az úgynevezett léha magok, ezeket ne tartsuk meg.

  1. Hangtechnikus okj képzés
  2. Nyálkás széklet képek
  3. T mobile szerződés
  4. Halottak napja vagy mindenszentek